Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to nic innego jak dział stomatologii, który zajmuje się przeciwdziałaniem oraz kompleksowym leczeniem próchnicy zębów. Próchnica to choroba przez którą tkanki tworzące zęby ulegają niszczeniu. Szkliwo zębów nie ma zdolności do regeneracji, tak więc aby zadbać o kondycję swojej jamy ustnej konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym.

Do podstawowych zabiegów w zakresie stomatologii zachowawczej należą: oczyszczenie zębów z próchnicy oraz wypełnienie ubytków.

Leczenie próchnicy

Sposób leczenia zęba zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania próchnicy. Późniejsze stadia próchnicy wymagają leczenia stomatologicznego, czyli usuwania martwych tkanek, wstawiania wypełnień, niekiedy leczenia kanałowego czy, w ostateczności, usunięcia zęba.

Nie należy odkładać leczenia próchnicy, ponieważ może to skutkować rozwinięciem się zgorzeli. Zgorzel to nic innego jak rozkład tkanek spowodowany przez bakterie gnilne.

Wypełnienia ubytków

Wypełnienie ubytku jest to uzupełnienie materiałem kompozytowym tkanek twardych zęba. Celem wypełnienia jest przywrócenie funkcji zęba, a główną cechą – estetyczne wykonanie.

W gabinecie AP-MEDIC korzystamy z najlepszych dostępnych na rynku wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych), dzięki czemu kształt i kolor, a także połysk odbudowywanego zęba, jest możliwie przybliżony do naturalnego. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od pozostałych zębów. Dzięki dużym zdolnościom manualnym naszych lekarzy udaje się odbudować ząb  osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym funkcjonalność zęba.