Medycyna estetyczna

Stawiamy na podkreślenie i uwydatnienie naturalnego piękna bez zniekształcenia rysów twarzy oraz korektę niedoskonałości bez konieczności inwazji chirurgicznych.

Botox

Iniekcje botoksu to w pełni bezpieczny i skuteczny zabieg o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg  polega na podaniu małej dawki toksyny botulinowej do wybranych miejsc na twarzy.

Każdego dnia, gdy uśmiechamy się lub też marszczymy brwi następuje skurcz mięśni naszej twarzy. W wyniku tego powstają fałdy skórne powodujące zmarszczki. Zmarszczki te z upływem lat stają się coraz bardziej widoczne. Z pomocą w likwidowaniu  zmarszczek przychodzi nam toksyna.

Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy,  działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, zapobiegając skurczowi tych mięśni oraz marszczeniu się skóry, prowadząc tym samym do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry.W efekcie działania toksyny botulinowej wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zmarszczki znikają.

Profesjonalnie wykonany zabieg nie powoduje zamrożenia mimiki twarzy, przywracamy młody i “świeży” wygląd

Preparat zaczyna działać po ok. 2-3 dniach od wstrzyknięcia, natomiast pełen efekt leczenia może być widoczny do 10-14 dni. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, a ból związany z tym zabiegiem jest niewielki. Pprzywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych nasiępuje po około 3-6 miesiącach.

 

 

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa to metoda, dzięki której można poprawić kondycje skóry, spłycić zmarszczki i zredukować niedoskonałości. Dzięki tej technice w głąb skóry zostają wprowadzone substancje aktywne, które błyskawicznie wpływają na jej przebudowę. Podobnych efektów nie można uzyskać używając jedynie kosmetyków. Zabieg obecnie jest stosowany głównie w regeneracji skóry, jej odmłodzeniu, redukcji cellulitu i rozstępów. Cały proces jest w pełni bezpieczny i niemal bezbolesny.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (“wampirzy lifting”)

Po pobraniu krwi pacjenta jesteśmy w stanie uzyskać osocze bogatopłytkowe (PRP) przy pomocy specjalnej wirówki. Uzyskane osocze zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.

Ze względu na autologiczną naturę (preparat pozyskany z własnej krwi pacjenta), PRP nie tworzy reakcji immunologicznych i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia alergii. Proces naturalnej, biologicznej regeneracji przy użyciu własnego materiału pacjenta, daje długotrwały efekt.

Wypełniacze

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego służą najczęściej do korekcji :bruzd nosowo-wargowych,zmarszczek na policzkach,opadniętych kącików ust, zmarszczek wokół ust powiększania i modelowanie ust, powiększania kości policzkowych

Preparat poza działaniem wypełniającym daje efekt silnej stymulacji skóry, pobudza ją do regeneracji, dzięki czemu po wchłonięciu zmarszczki są już na ogół płytsze niż przed zabiegiem. Kwas charakteryzuje się doskonałą tolerancją, całkowicie integruje się z tkankami skóry. Efekty są natychmiastowe i wyglądają bardzo naturalnie.