O leczeniu

W naszym gabinecie zapewniamy kompleksową obsługę, korzystając z najnowszych technik i sprzętu. Naszym celem jest sprawienie, abyś był bardziej wesoły i szczęśliwszy. Z wielką troską i oddaniem staramy się zapewnić Ci piękny uśmiech!

Wyposażenie gabinetu

Mikroskop

Pacjenci często zadają pytanie czemu podczas leczenia stomatologicznego potrzebny jest mikroskop. Czy to tylko niepotrzebny gadżet ? Otóż nie, mikroskop sprawdza się on nie tylko podczas leczenia endodontycznego lecz również przy leczeniu zachowawczym aby precyzyjnie opracować ubytek próchnicowy. Działanie mikroskopu to przede wszystkim powiększenie i oświetlenie pola zabiegowego. Dzięki niemu lekarz jest w stanie wykryć wcześniej niezidentyfikowane struktury, umożliwia on identyfikację obliteracji, przewężeń i perforacji. Stawiamy na precyzję, dokładność i jak największy komfort pacjenta podczas skomplikowanego nie rzadko leczenia. Jak mawia Profesor Kim z Pensylwanii : “Można leczyć tylko to co widać”.

Radiowizjografia

RVG jest niezbędnym narzędziem uzupełniającym prawidłową diagnostykę oraz kontrolę w trakcie i po leczeniu. Posiadamy cyfrowy zestaw do wykonywania zdjęć wewnątrzustnych z użyciem minimalnej dawki promieniowania, nowoczesna konstrukcja eliminuje upływ promieniowania niemal w 100%, w porównania do tradycyjnych aparatów RTG

Kamera wewnątrzustna

Kamera wewnątzrustna daje możliwość oceny stanu zębów i dziąseł pacjenta, obraz jest powiększony dzięki czemu uzyskujemy  większą precyzję niż przy wykorzystaniu lusterka stomatologicznego.  Kamera ułatwia ponadto komunikacje  z pacjentem. Obraz jamy ustnej wyświetlany jest na monitorze, a lekarz jest w stanie szczegółowo wyjaśnić pacjentowi źródło problemu i zaproponować odpowiednie leczenie.

Narzędzia do endodoncji

Posiadamy mikrosilnik VDW który umożliwia leczenie kanałowe przy użyci narzędzi maszynowych, jest to alternatywą dla czasochłonnego leczenia z użyciem narzędzi ręcznych.
Narzędzia maszynowe skracają czas zabiegu, podwyższając w ten sposób komfort pacjenta, jednocześnie zmniejszają ryzyko złamania narzędzia w kanale. Opracowujemy kanały precyzyjnie przy jednoczesnym zachowaniu ich anatomii.
Niezbędnym urządzeniem podczas leczenia kanałowego jest endometr – przyrząd do elektronicznego pomiaru długości i precyzyjnego opracowania kanału korzeniowego na pełnej długości roboczej.

Koferdam

Koferdam jest stosowany do izolacji pola zabiegowego, chroni przed dostępem wilgoci w czasie zabiegu. Jest on niezwykle istotny do zachowania jałowości obszaru pracy co jest niezbędne podczas leczenia endodontycznego. Zabezpiecza także pacjenta przed ewentualnym uszkodzeniem tkanek miękkich w trakcie trwania zabiegu oraz przedostawaniem się drażniących  płynów poza obszar pola zabiegowego.

Wirówka do osocza (PRP)

Po pobraniu krwi pacjenta jesteśmy w stanie uzyskać osocze bogatopłytkowe przy pomocy specjalnej wirówki. Uzyskane osocze zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.

Autoklaw

Dbając o bezpieczeństwo pacjentów sprzęt jest starannie dezynfekowany , a następnie sterylizowany przy użyciu autoklawu. Sterylizacja w autoklawie jest jedną z najważniejszych metod zabijania drobnoustrojów.